EHBO bij kinderongevallen met certificaat Oranje Kruis
Per jaar worden ongeveer 15.000 kinderen in een ziekenhuis opgenomen als gevolg van een ongeval. Nog veel meer kinderen worden door een huisarts of Eerste Hulpafdeling van een ziekenhuis behandeld. De meeste ongelukken vinden in en om het huis plaats. De ouder of verzorger is er meestal als eerste bij. Als u weet waar u in zo’n situatie op moet letten en wat u kunt doen, kunt u kostbare tijd winnen. In deze cursus van vijf bijeenkomsten leert u kordaat op te treden bij ongevallen en met meer rust de eerste opvang van een ongeval ter hand te nemen.
Tijdens de cursus leert u:
• de ‘vitale lichaamsfuncties’ (ademhaling, bewustzijn, bloedsomloop) te controleren;
• zo adequaat mogelijk hulp in te schakelen;
• eventueel voorwerpen te verwijderen;
• eventuele bloedingen te stelpen;
• hoe te handelen bij onderkoeling of warmtestuwing;
• hoe te handelen bij kneuzingen en botbreuken;
• oefenen in het aanleggen van verbanden e.d;
• reanimatie / AED
U krijgt instructies over wat u wel en beter niet kunt doen bij ongevallen. Wanneer moet er bijvoorbeeld zeker een arts worden geraadpleegd. Ook de inhoud van de verbanddoos komt aan de orde.
De cursus wordt gegeven door een ervaren EHBO kaderinstructeur. Gedurende de cursus wordt u getoetst op diverse vaardigheden. Na het volgen van de cursus krijgt u een geregistreerd certificaat Eerste Hulp aan Kinderen van het Oranje Kruis.
Aan de cursus kunnen 8 tot 12 mensen deelnemen.
Kosten
Standaard prijs: € 120,-
PuntExtra prijs: € 95,-
Interesse?
U kunt hier aangeven dat u interesse heeft in deze cursus.
Cursusschema
| Plaats |
Startdatum |
Dag |
Tijdstip |
| Veldhoven |
31 mei 2012 |
Donderdag |
19.30-22.00 uur |
| Veldhoven |
20 september 2012 |
Donderdag |
20.00 - 22.30 uur |
Data en locaties zijn onder voorbehoud. Bij te weinig aanmeldingen kan een cursus geannuleerd of verplaatst worden. Wij vragen hiervoor uw begrip.